Fotografia i patrimoni escultòric de la UPV

Del 23 de Març fins al 27 d’Abril del 2017 es va realitzar en la UPV el taller fotogràfic “Fotografia i patrimoni escultòric de la UPV”.
L’exposició es troba en el vestíbul nord de la planta baixa de la Casa de l’Alumne fins al 19 de Julio. En ella podrem veure els resultats obtinguts en aquest taller.

GALERIA

Lliurament de Premis i Acreditacions XIII Concurs de Pintura i Fotografia

Amb motiu del XIII Concurs de Pintura i Fotografia que celebra la Casa de l’Alumne en col·laboració amb Delegació d’Alumnes, avui s’ha realitzat el lliurament de premis i acreditacions als alumnes seleccionats i premiats.

L’acte, presidit per Dª Victoria Vivancos, Vicerectora d’Alumnat i Extensió Universitària, David Pérez Rodrigo, Director de l’Àrea d’Activitats Culturals de la UPV i Félix Buendía García, professor de l’Escola Tècnica Superior d’Enginyeria Informàtica i responsable del programa VIVEELCAMPUS, han lliurat els premis als guanyadors i les acreditacions als seleccionats.

Finalment, la Vicerectora d’Alumnat ha realitzat un discurs de comiat i tancament de l’acte.

La Casa de l’Alumne i la Delegació d’Alumnes ha volgut agrair aquests anys que la professora Victoria Vivancos a dedicat al càrrec.

GALERIA

Esdeveniments del Centre de Cooperació al Desenvolupament

Des de dilluns passat 22 fins demà 26 de Maig, podreu veure en el vestíbul de la primera planta de la Casa de l’Alumne, l’exposició de posters i l’exposició fotogràfica “Instantànies de cooperació” realitzada per alumnes de la UPV que van gaudir de la beca que oferia el Centre de Cooperació al Desenvolupament.

A més, el 26 de Maig el CCD organitza en la Casa de l’Alumne la Trobada anual de projectes i pràctiques de cooperació al desenvolupament on alumnes becats podran explicar la seua experiència entre altres activitats.

Per a més informació:
http://www.upv.es/entidades/CCD/infoweb/ccd/info/996684normalc.html

Galeria

XIII Concurs de Fotografia i Pintura | Falle del Jurat

Des del 23 de Maig al 16 de Juny del 2017, estaran exposades en el vestíbul de la planta baixa de la Casa de l’Alumne, les obres seleccionades i premiades  en el XIII Concurs de Pintura i Fotografia.

MODALITAT PINTURA

Primer premi

Marta Ginestar Ferrer, per 'Identity'

Maria Ginestar Ferrer, per “Identity”

 

Segon premi

Bárbara Martínez Biot, per 'Encontres IV'

Bárbara Martínez Biot, per “Encontres IV”

 

Pintures Seleccionades

Pablo Mateo Folgado, per 'Abraxas'Pablo Mateo Folgado, per 'Abraxas'Sandra Vega Marzá, per 'En linea'Diana Lázaro Martínez, per 'Refugio del sol'Iván Chillarón Camacho, per 'Se tú mientras yo intentaré saber quién eres'Juan Antonio Del Campo Cebria, per 'Economía para buitres'Gema Fogués Garrigues, per '20611AG'Maria del Carmen Gimeno Casas, per 'Pared de un estudio'Miguel Navarro Rodríguez, per '2017 Carpe diem'Carlos Pesudo Martínez, per 'Este no es mi cuarto'Gema Quiles Benedito, per 'Ovejas'Tania Sevillano Jiménez, per 'Esa no es mi casa'

  

MODALITAT FOTOGRAFIA

Primer premi 

Camilo Tomás Cardona, per 'Dos tonos'

Camilo Tomás Cardona, per “Dos tonos”

 

Segon premi

Jorge Parra Gómez, per 'Árbol digital'

Jorge Parra Gómez, per “Árbol digital”

 

Accesít esment d’honor

Ana Albert Cuenca, per 'Monocromatismo y luz'Ana Albert Cuenca, per 'Monocromatismo y luz'

Ana Albert Cuenca, per “Monocromatismo y luz”

 

 

Fotografíes Seleccionades

 
Camilo Tomás Cardona, per 'Dos tonos'Alina Vélez Nadolu, per 'El eco nocturno'Alina Vélez Nadolu, per 'El eco nocturno'Laura Sánchez Salom, per 'Instantes inesperados'Laura Sánchez Salom, per 'Instantes inesperados'Chao-Yang Lee, per 'Diálogos'Chao-Yang Lee, per 'Diálogos'Mar Cubertorer Navarro, per 'Naixen primaveres'Mar Cubertorer Navarro, per 'Naixen primaveres'Jorge Parra Gómez, per ' LED´S'Gonzalo Collantes Pablo, per 'Street life'Gonzalo Collantes Pablo, per 'Street life'
Rubén Olmeda Moret, per 'En hormigón'Rubén Olmeda Moret, per 'En hormigón'Cynthia Collantes Pablo, per 'Bajo azules'Cynthia Collantes Pablo, per 'Bajo azules'Borja García Pascual, per 'Pequeños mundos'Borja García Pascual, per 'Pequeños mundos'Vanesa Piqueras Urban, per 'Lo eterno vive en lo efímero'Vanesa Piqueras Urban, per 'Lo eterno vive en lo efímero'Lucía de las Mercedes Cárceles Grau, per 'Doble piel'Lucía de las Mercedes Cárceles Grau, per 'Doble piel'Mario Berbel Bueno, per 'Luces Nocturna'Mario Berbel Bueno, per 'Luces Nocturna'Pablo Valiente Ausina, per 'Jardín sin palabras'Laura Donges Moral, per 'Contrastes'Laura Donges Moral, per 'Contrastes'Miguel Alexandre Corell Tronchoni, per 'Contemplación'Miguel Alexandre Corell Tronchoni, per 'Invocación'

 

MODALITAT VIVE EL CAMPUS

Primer premi

Chao-Yang Lee. Primer premi

Chao-Yang Lee